23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på NTT Woodnet
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Annons
Annons

Alent hävdar ojusta tester

I ett pressmeddelande hävdar torkteknikföretaget Alent Dynamic att de tester som nyligen publicerats av SP har varit upplagda för att gynna andra företag.
Annons

Företaget skriver i sitt pressmeddelande att "Eftersom vår torkteknik tar så stora marknadsandelar försöker konkurrenter med alla medel försvåra att Alent Dynamics patenterade teknik sprids på marknaden. Tyvärr har de nu också kunnat använda SP som en bundsförvant i denna ryktesspridning".

Annons

Ord och inga visor, som det brukar heta. I nr. 2 av NTT ger SP:s Roger Nordman sin och SP:s bild av läget, men NTT planerar att i

Annons
nr 4 av NTT

göra en grundligare genomgång av den omtalade testen och reda ut vad de olika parterna har för grund för sina olika ståndpunkter.

Annons
Annons
Annons
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|instance-web03